Locuri de munca in Londra pentru femei. Salarii incepand de la 1500 lire pe luna

0
773

Daca in urma cu cativa ani, cei mai multi romani alegeau tari precum Spania sau Italia, acum, Marea Britanie este in topul tarilor pe care romanii le aleg pentru a se reloca. Avand in vedere aceste statistici, va prezentam in randurile de mai jos o lista cu locuri e munca in Londra pentru femei. Salariile sunt atractive, iar programul de lucru este de regula unul foarte bun. Cititi in continuare pentru a afla mai multe detalii.

Locuri de munca in Londra pentru femei. Conditii generale

Contrar a ceea ce ati crede la inceput, nu este nevoie sa cunoasteti limba engleza la nivel avansat si cu atat mai putin sa aveti experienta in domeniu. Sigur ca asta difera foarte mult in functie de locul de munca pe care il doriti, insa veti gasi foarte multe locuri de munca in Londra pentru femei, pentru care experienta nu este necesara. Astfel, pentru cei care nu au experienta si nu cunosc limba engleza foarte bine, recomandam locuri de munca in depozite sau in domeniul hotelier, unde pot fi responsabili de curatenie. De cealalta parte, cei care cunosc limba engleza la nivel conversational pot opta sa lucreze la receptia unui hotel sau pot fi consilieri vanzari, spre exemplu. Mai jos, va prezentam cateva exemple de locuri de munca in Londra pentru femei:

Exemple de locuri de munca in Londra pentru femei

  • Contract sezonier in caminele studentesti din centrul Londrei

Descrierea jobului

Oferta salariala:
Iunie/luna 1 = £8.25/ora

Iulie /luna 2 = £8. 50/ora

August/luna 3 = £8.75/ora

Septembrie/luna 4 = £9.00/ora

Perioada contractuala: 5 si 12 iunie 2019 – 17 septembrie 2019

Program de lucru: In perioadele aglomerate veti lucra 12 ore/zi , 6 zile din 7 (4 saptamani). In celelalte 10 saptamani contractuale veti lucra 8 ore/zi, 5-6 zile din 7

Pachet de beneficii:

CONTRACT DE MUNCA – semnat si declarat in Marea Britanie;
TRAINING – platit / o saptamana;

CAZARE – asigurata contra cost: 75 lire/saptamana (toate utilitatile incluse: apa, lumina, internet);

Suport in transferul de la aeroport catre Londra;

Asigurare medicala – prin contract;

Suport in transferul local in comun in Londra;

PLATA – saptamanala (in fiecare zi de vineri);

Responsabilitati si conditii:

– sa urmeze instructiunile supraveghetorului in orice moment;

– sa participe la munca in fiecare zi, de obicei, 6 zile din 7, intre 8 am si 8pm;

– sa urmareasca procedurile de formare în orice moment;

– sa utilizeze substantele chimice in mod corect in orice moment;

– sa curete dormitoarele, studiourile, bucatariile si coridoarele;

– sa lucreze in echipa (10 persoane + coordonator echipa);

– sa curete cat mai multe camere si sa-si ajute colegii atunci cand este nevoie.

Cerinte:

Experienta – nu este obligatorie, dar constituie un avantaj;
Limba engleza – nu este obligatorie, dar constituie un avantaj

FARA TAXE/COMISIOANE!!!

Mai multe detalii AICI

  • Consultant produse de ingrijire corporala

Cerinte:

atitudine pozitiva in interactiunea cu oamenii deoarece comunicarea si relationarea cu clientul sunt aspecte esentiale in vanzari;

interes, entuziasm si determinare, pentru ca iti oferim posibilitatatea de castig pe masura ambitiei tale;

perseverenta si dorinta de a reusi, intrucat avem nevoie de tine pentru o perioada lunga;

carisma si simtul umorului nu trebuie sa lipseasca, zambetul consilierului nostru aduce implicit zambetul clientului;

cunostinte de limba engleza la nivel avansat.

Responsabilitati:

  • abordarea potentialului client si castigarea atentiei acestuia;
  • promovarea produselor si consilierea clientului in vederea vanzarii;
  • demonstratia produselor in shop-urile noastre;
  • incheierea vanzarii ca si scop final.

Locatia de desfasurare a activitatii va fi in magazinele SAKARE situate pe cele mai importante strazi din centrul Londrei.

Beneficii:

Veniturile variaza intre 1500 – 3000 de lire/luna in functie de competentele tale.
Inainte de plecare unul din membrii stafului nostru te va contacta telefonic si iti va oferi detaliile legate de adresa cazarii si adresa magazinului unde iti vei desfasura activitatea.
Cheia succesului este determinata de cunoasterea temeinica a produselor, a tehnicilor si a procedurilor de vanzare, de aceea iti oferim training de initiere la inceputul activitatii.

Cazarea:
-prima luna de cazare este gratuita, ulterior aceasta este asigurata contra sumei de 12 lire/zi, cu toate utilitatile incluse. Suma aferenta cazarii va fi dedusa din castigurile tale
-apartamentele sunt mobilate si includ echipamente si cablu TV, acces la internet, precum si aparatura electrica necesara bucatariei.

Transportul:
-biletul de avion este achizitionat de catre compania SAKARE;
-de la aeroport vei fi preluat de unul din colegii nostri si vei fi condus la cazare;
-50% din costul abonamentului pentru mijlocul de transport in comun este decontat de catre companie.

Descrierea companiei

Brandul de cosmetice de lux SAKARE, se regaseste in cele mai mari capitale ale Europei: Londra, Paris, Amsterdam si Berlin.

Cosmeticele SAKARE sunt produse din ingrediente naturale, precum plante, minerale si alge marine realizate in cele mai inovative laboratoare de specialitate.

Mai multe detalii despre acest loc de munca, AICI.

Daca doriti sa vedeti mai multe locuri de munca in Londra pentru femei, va invitam sa accesati linkul de AICI.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.