Locuri de munca in IT in SUA

Economia la nivel digital se afla intr-o continua crestere si tot mai multe locuri de munca in IT in SUA ajung sa fie vanate de tineri din mai multe tari. Potrivit payscale.com, companie digitala de informare asupra salariului la nivel international, SUA se afla pe pozitia a treia in topul celor mai bine platite joburi in IT.

0
1408

Cat poate castiga un specialist IT in SUA?

Locurile de munca in SUA sunt platite in functie de pozitia ocupata, cat si de experienta. Ca web developer, salariul mediu se incadreaza intre 29.000 $ – 77.600$ pe an, in timp ce un inginer software poate sa castige intre 50.350$ – 112.000$, iar un dezvoltator de aplicatii mobile intre 38.500$ – 104.000$, potrivit softlead.ro.

Care sunt locurile de munca in IT in SUA?

Locuri de munca in IT in SUA: Suport Tehnic IT in Colorado

Responsabilitati: Candidatul ideal asigura se ocupa de partea de hardware/software a companiei, intervine in solutionarea problemelor, rezolva sarcinile puse la dispozitie de Directorul de IT si se implica in proiectele initiate de companie.

Cerinte:

3 ani de experienta in Suport Tehnic
-Cunostinte de Windows7, Windows 10, Active Directory
-Experienta cu Microsoft Networking si cunostinte de DNS, DHCP, TCP/IP
-Cunostinte de Microdoft Office Suite, MS Outlook
-Diploma de Bacalaureat si o diploma care sa ateste cunostintele in IT

Aplica AICI

Locuri de munca in IT in SUA: Tester Android part time (New York)

Candidatul ideal se ocupa de testarea si evaluarea aplicatiilor de tip Android, semnaleaza erorile de tip bug si se asigura de buna funcionare a aplicatiilor si update-urilor.
Cerinte:

-Absolvent de liceu
-Limba engleza – vorbit si scris fluent
-Sa detii un laptop/PC
-Sa detii un telefon de tip Android
-Sa fii familiarizat cu aplicatiile de tip Android
-Sa detii o adresa de mail pe platform gmail si sa fii activ pe retelele de socializare ( Facebook, Twitter, Google Plus)

Aplica AICI

Locuri de munca in IT in SUA: Inginer de Software (Colorado)

Responsabilitati:

Contribuie la dezvoltarea si designul unor aplicatii care sa furnizeze statistici, evaluari si update-uri ale produselor companiei
Ofera ghidare si suport clientilor si depistarea eventualelor erori de software ale companiei

Cerinte:

-Expert in JAVA, JMS, JDBC
-Minim 5 ani experienta in software si pe piata de munca
-Cunostinte avansate de Core Java si OO Design
Windows, Linux, Solaris
-Intelegerea si solutionarea problemelor intampinate de clienti (Experienta este un plus)
-Diploma de Bacalaureat/ Studii superioare de Matematica/ IT/ Inginerie

Aplica AICI

Pe langa pachetele salariale atractive, angajatii primesc si alte bonusuri

Companiile care ofera locuri de munca in IT in SUA isi intampina candidatii si cu numeroase beneficii atractive.
Pe langa pachetul salarial, candidatii pot primi asigurari medicale si dentale sau reduceri la serviciile de telefonie mobila si alte abonamente.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.